logo

SUŠICE - mobil: 602 43 79 72

Taxi ďáblík :)
qrcode

Chodcovo desatero Tisk
Jezdím jako řidič z povolání již mnoho let. Následující desatero popisuje chování chodců, s nímž se denně potýkám. Nechci tímto házet všechny chodce do jednoho pytle, ale s popisovaným chováním se setkávám velmi často.
1.Chodec přechází vozovku vždy nejkratším směrem k cíli. Zkříží-li mu cestu zebra (přechod pro chodce) ,přechází alespoň půl metru vedle namalované zebry.

2. Potká li chodec kamarády, známé v blízkosti přechodu pro chodce a má potřebu s těmito zapříst rozhovor udělá to tak aby hovořící skupinka stála těsně u přechodu pro chodce. V případě, že okolo jedoucí řidiči takovéto skupince dávají přednost a naznačují různými gesty aby skupinka přechod použila a přešla na druhou stranu vozovky, dostane se řidičům odpovědi různými vtipnými gesty aby pokračovali v jízdě a skupinky si nevšímali.

3. Chodec přechází vozovku vždy velmi pomalu a zásadně se nerozhlíží na žádnou stranu, to zejména přechází li vozovku po přechodu.

4. Musí-li zcela výjimečně chodec použít přechod vstupuje na tento vždy zásadně zcela nečekaně a náhle a zásadně se předem nerozhlédne. Vždyť všechny auta mají přece brzdy a chodec na přechodu je vlastně bůh.

5. Je li přechod pro chodce vybaven semafory vždy přejde ulici bez ohledu na barvu panáčka na protější straně.

6. Je-li přechod pro chodce vybaven semafory s tlačítkem zastavujícím provoz na vozovce a dávající chodci zelenou vždy toto použije ale vozovku přejde ihned aniž by čekal na zeleného panáčka na protější straně vozovky. Následně se baví na účet řidičů, kteří museli zastavit na červenou v době kdy už chodec dávno přešel vozovku.

7. Musí li chodec použít k chůzi vozovku kde nejsou chodníky vždy chodí po pravé straně. Jde li po takovéto vozovce skupina chodců rozdělí se vždy tak aby část šla vlevo a část vpravo tak aby mezi nimi zůstal co nejmenší prostor pro projíždějící vozidla.

8. V noci je chodec vždy oblečen do co nejvíce tmavého oblečení. Zásadně nepoužívá žádné odrazky či osvětlení.

9. Stopuje-li chodec projíždějící vozidla vždy tak činí na takovém místě aby zastavení případnému řidiči dobrodinci co nejvíce stížil, v blízkosti nepřehledné zatáčky, stoupání, křižovatky atp.

10. Je li na vozovce chodník, chodec tento vždy ignoruje a použije většinou mnohem širší a pohodlnější vozovku
SmileSmileSmile

{plusone}
Aktualizováno Neděle, 30 Červen 2013 10:27
 
Joomla SEO powered by JoomSEF
Buďte informováni o aktuálních akcích a následujte mě na Twitteru!

Další nabídka

Doporučuji ne jen v Sušici

Kočičí útulek Šance pro kočku - Žikov u Petrovic Suché Stavby Ondřej Stanislav Tedražice u Sušice
www.fixnet.cz
Restaurace a Pension Na Mýtě Hotel Svatobor Sušice
Baner - pivodajancik.cz
Banner - iSusice.eu Banner - Monkey Business
  Městský dům Kaštanová 1180 v Sušici.
Portál Sušice - informační portál města TAXI Praha
Banner - Sušice 1945 - 2015 Banner - nevolat.cz
Jste stálým klientem firmy, po dohodě zde může být i Váš odkaz!

Přihlášení

Aktuální jmeniny

Včera: Hedvika
Dnes : Lukáš
Zítra : Michaela
Pozítří : Vendelín

Různé

Spřátelené weby

Na mých webových stránkách se zobrazují reklamy poskytované reklamními společnostmi třetí strany. Tyto společnosti mohou používat údaje (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo) o vašich návštěvách těchto i jiných webových stránek k poskytování reklam na zboží a služby, které vás zajímají. Chcete-li se o těchto postupech dozvědět další informace a chcete-li vědět, jak můžete těmto společnostem zabránit ve využívání uvedených údajů, klikněte sem.


Archiv


Miroslav Nekvasil TAXI Sušice ©1992 - 2013 * Designed by: themza *
Miroslav Nekvasil, Kaštanová 1180, 342 01 Sušice 1, IČ: 44636016 zapsán v Živnostenském rejstříku ev.č.: 340400-3784-02 dne 21. 2. 1997.